Carpenter Elementary Faculty/Staff

Maribeth Aimers

Office Staff

Eric Bachmann

Teacher, Music

Brett Balduf

Principal, Carpenter School

Stephanie Barbera

Teacher, 4th Grade

Holly Barrett

Teacher, Intervention

Peggy Barry

Teacher Assistant

Jenni Belmonte

Teacher, Kindergarten

Aimee Bergeron

Teacher, Foreign Language

Shaughn Bianchi

Teacher, Art

Sandy Blethen

Channels of Challenge Program Facilitator/Curriculum Specialist

Dawn Brayton

Teacher, 4th Grade

Kirsten Bublitz

Teacher, Special Education

Barbara Bultinck

Teacher, Kindergarten

Laura Campbell

Social Worker

Anne Clark

Special Education Coordinator

Lynn Condon

Physical Therapist

Emilie Creehan

Assistant Principal

Laura Daehler, RN

Building Nurse

Christina Dazzo

Teacher, Special Education

Tina DeCicco

Teacher, Primary Challenge

Camille Derwin

Teacher, Intervention

Erin Dyckman

Teacher, Speech

Vince Evola

Custodian

Louise Farrell

Teacher, 1st Grade

Erica Faulhaber

Teacher, Music

Tamara Fehrman

Teacher, 2nd Grade

Christine Ferraro

Teacher, 3rd Grade

Kerrie Fuller

Teacher, 5th Grade

Helen Gossel Pasley

Teacher, Channels of Challenge

Bessie Grosso

Teacher, Physical Education

Ashley Hardiman

Carpenter Technologist

Kathleen Hartz

Teacher, Speech

Steve Hernandez

Custodian

Joan Hoffman

Teacher, 3rd Grade

Ilona Hutter

Teacher, Music

Jacek Jaskolski

Custodian

Pamela Johnson

Teacher, 3rd Grade

Renee Jurczak

Teacher, 2nd Grade

Brian Kabat

Teacher, Music

Pam Kalliantasis

Teacher Assistant

Becky Keenan

Teacher, 5th Grade

Megan Komenda

Teacher, 1st Grade

Amy Konwal

Secretary, Channels of Challenge

Pamela Lemperis

Occupational Therapist

Kathleen Loftus

Library Information Specialist

Diane Lohens

Teacher Assistant

Shelli Mata

Teacher, 2nd Grade

Kevin Michael

Instructional Technology Coach

Colleen Miller

Teacher, 5th Grade

Beth Norman

Teacher, 3rd Grade

Trina Olson

Teacher Assistant

Jocelyn Ortiz

Psychologist

Christine Perille

Teacher Assistant

Janet Petrielli

Office Staff

Pauline Ronan

Teacher Assistant

Amy Sacor

Teacher, Channels of Challenge

Robyn Schmit

Teacher, 1st Grade

Cynthia Seputis

Teacher, Music

Nicolette Solano

Behavior Interventionist

Geri Soldan

Teacher, Special Education

Sharon Stake

Teacher, Special Education

Harley Tom

Teacher, Physical Education

Matthew Toren

Teacher, 4th Grade

Twitter: https://twitter.com/MrToren

Lisa Truchon

Teacher, 4th Grade

Justin Wacker

Night Custodian

Louise Wacker

Assistant Head Lunch Supervisor

Elena Ward

Teacher Assistant

Kathy Zajac

Teacher, EL

Julie Zielinski

Occupational Therapist