Washington Elementary Faculty/Staff

Sharon Bailey

Teacher, 4th Grade

Kristyn Bair

Special Education Coordinator

Joy Benjamin

Teacher, 5th Grade

Sarah Beuhler

Assistive Technologist

Shaughn Bianchi

Teacher, Art

Danielle Bogolub

Teacher Assistant

Frank Borkowski

Head Custodian

Sara Born

Teacher, 3rd Grade

Matt Bozeday

Teacher, 5th Grade

Tina Bridich

Teacher Assistant

Angela Brito

Principal, Washington School

Karen Burriesci

Teacher, Channels of Challenge

Marie Cahill

Teacher, Intervention

Ed Callahan

Teacher Assistant

Emma Cashman

Teacher, Special Education

Jose Chavez

Custodian

Kimberly Cichon

Teacher, Physical Education

Karen Collins

Teacher Assistant

Lynn Condon

Physical Therapist

Caitlin Cooney

Teacher, Special Education

Sharon Corbett

Teacher, 5th Grade

Julie Cullotta

Social Worker

Colleen Daly

Teacher, Special Education & Intervention

Tina DeCicco

Teacher, Primary Challenge

Jenny DeLuca

Teacher, Intervention

Maria Dernis

Teacher Assistant

Colleen DeWitt

Teacher, 1st Grade

Becky DiLegge

Teacher, 5th Grade

Kerry Downes

Teacher, 2nd grade

Paul Endre

Washington Technologist

Keith Engeriser

Teacher, Physical Education

Meghan Faris

Teacher, Kindergarten

Julie Field

Social Worker

Stephanie Fuerst

Teacher, Special Education

Olivia Gembis

Teacher, Special Education

Consilia Giustino

Teacher Assistant

Alex Govis

Teacher, Kindergarten

Julie Hamilton

Teacher, Speech

Margaret Harrison

Teacher, 3rd Grade

Max Hellermann

Teacher, Instrumental Music

Emilee Hoffman

Teacher, 2nd Grade

Elizabeth Ishoo

Teacher, 2nd Grade

Natalie Jacobsen Prim

Teacher, Instrumental Music

Georgeanna Jaffe

Teacher Assistant

Christine Johnson

Teacher, 3rd Grade

Brittney Joyce

Library Information Specialist

Alison Khachaturian

Teacher, Kindergarten

Marilyn Kim

Teacher, Art

Alaina Knapp

Teacher, Music

Maria Kobylarczyk

Teacher Assistant

Michelle Krupa

Teacher, Channels of Challenge

Rachel Labuz

Instructional Technology Coach

Michele Larson

Teacher, 1st Grade

Amber Laureano

Teacher, 4th Grade

Roxann Lewis

Head Lunch Supervisor

Nicky Lohens

Teacher, 3rd Grade

Amanda Lorenc

Teacher Assistant

Lillian Ludkowski

Teacher, 2nd Grade

Georg Luxton

Teacher, Art

Diane Mandell

Teacher, 1st Grade

Amanda Matocha

Teacher, Special Education

Natalie Murtaugh

Teacher, 4th Grade

Tricia Nagel

Teacher, Foreign Language

Michele Navarra

Office Staff

Katherine Newman

Teacher, EL

Natalie Nuzzo

Teacher, Physical Education

Lea O'Neill

Office Staff

Kelly Olmstead

Teacher Assistant

Eun Sun Park-Simpson

Teacher Assistant

Cheryl Parsons

Teacher Assistant

Noreen Peters

Teacher Assistant

Brittany Reidy

Teacher, 4th Grade

Allie Reno

Teacher, 5th Grade

Jane Richards

Teacher, 3rd Grade

Cristie Rubeo

Teacher, 1st Grade

Luis Rubio

Custodian

Thomas Russell

Custodian

Sean Rybak

Teacher, Music

Lindsey Sakolari

Teacher, 1st Grade

Kirsten Sinkewich

Teacher, Special Education

Sara Slimak

Teacher, Intervention

Patrick Swanson

Psychologist

Andi Taglia

Teacher Assistant

Tracie Thomas

Math Curriculum Specialist

Suzanne Tomaszewski

Teacher Assistant

Lisa Trunek

Teacher, EL

Denise Tully, RN

Building Nurse

Krista Weil

Teacher, 2nd Grade

Kathryn Weis

Teacher, 4th Grade

Leslie Wesolowski

Teacher, Intervention

Laura Woelfle

Teacher, Speech

Ivona Wypych

Teacher, EL

Julie Zielinski

Occupational Therapist

Jamie Zimniok

Teacher, Instrumental Music